Jak zorganizować dobrą konferencję biznesową?

Jest wiele metod na zaprezentowanie swojej firmy, pokazania jej najnowszych osiągnięć i przekazanie tych informacji do zainteresowanych. Można drukować publikacje biznesowe i rozsyłać je do klientów. Można na firmowej stronie internetowej na bieżąco podawać wszystkie aktualności. Można również kontaktować się z prasą, zamawiać artykuły sponsorowane, czy reklamy w czasopismach branżowych.

Zasady organizacji udanej konferencji

konferencje prasowe Metod jest bardzo dużo, a ich skuteczność zależy od rodzaju firmy. Na pewno jednak konferencje prasowe dla firm sprawdzą się zawsze. Konferencja nie musi być wcale duża. Wystarczy, że pojawią się na niej przedstawiciele firmy, a do organizacji wystarczy jedno pomieszczenie. Konferencja jest jednak wydarzeniem medialnym, oficjalnym, ale nie przekazuje się na niej jedynie suchych faktów, jak w raportach rocznych. Na konferencję powinno się zaprosić przedstawicieli ogólnych i/lub branżowych mediów, można zaprosić udziałowców i akcjonariuszy, czy także robić małe konferencje dla klientów. Jak prawidłowo zorganizować takie spotkanie firmowe? Na początku trzeba zadbać o rzeczy czysto praktyczne, czyli znalezienie dobrej sali wraz z meblami, dobrze jest także, gdy jest możliwość podłączenia sprzętu multimedialnego, takiego jak projektory, duże telewizory, komputery przenośne. Dzięki nim konferencja będzie bardziej urozmaicona i nowoczesna.

konferencje prasoweJeśli chodzi o datę i godzinę konferencji to można wybrać zarówno dzień powszechni, jak i weekend, ale nie taki przed świętami czy na końcówce roku, ponieważ wtedy wszyscy są zajęci robieniem podsumowań, inwentaryzacji i rzeczami związanymi z ich własną działalnością. Godzina nie powinna być zbyt wczesna np. 7 rano, ani zbyt późna np. 20. konferencja może trwać nawet kilka godzin, więc warto jest wybrać godzinę przedpołudniową oraz ewentualnie zaplanować przerwę kawową. O całym wydarzeniu wszyscy muszą być poinformowani przynajmniej kilka tygodni wcześniej, żeby mogli sobie wpisać to wydarzenie do kalendarza. Co musi zrobić firma, żeby się dobrze zaprezentować? Na pewno dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy, które zostaną omówione na konferencji. To pozwala rozplanować czas na każdą kwestię, a także wyznaczyć osoby do prezentacji poszczególnych rzeczy.

Warto jest poza suchymi informacjami przygotować także liczne zdjęcia, prezentacje multimedialne czy filmy wideo, które na pewno urozmaicą przemowę i pokażą lepiej co jest omawiane. Jeśli wszystko tylko dobrze i z odpowiednik wyprzedzeniem zaplanuje to na pewno taka konferencja biznesowa okaże się sukcesem.