Niezbędna pomoc prawna, gdy wystąpi błąd lekarski

Choć zawód lekarza polega na ochronie i ratowaniu ludzkiego życia, to powoduje też czasami jego utratę, trwałe kalectwo bądź znaczne pogorszenie się stanu zdrowia. Szczególnie często z takimi sytuacjami mamy do czynienia w przypadku błędów lekarskich. Często słyszy się o nich w mediach. Skutki takiej pomyłki mogą być niestety bardzo poważne.

Odszkodowanie za błędy lekarskie

błędy lekarskie pomoc prawnaTym bardziej, gdy stan naszego zdrowia był poważny, gdy zgłosiliśmy się do danego specjalisty. Gdy na stan zdrowia członka naszej rodziny, miały wpływ błędy lekarskie – niezbędna pomoc prawna zapewni nam możliwość ubiegania się o odpowiednią rekompensatę finansową. Profesjonalna kancelaria prawna, które specjalizuje się w procesach przeciwko błędnym decyzjom lekarzy, pozwoli oszacować nasze realne szanse w postępowaniu sądowym i wycenić naszą szkodę. Wielu poszkodowanych nie decyduje się na walkę o swoje prawa i należne im odszkodowanie. Zazwyczaj wynika to po prostu z niewiedzy. Pacjenci w takich sytuacjach czują się też przytłoczeni całą sytuacją. Nie mają pojęcia od czego zacząć i do kogo udać się po pomoc. Skorzystanie z pomocy prawnej będzie niezbędne w takiej sytuacji. Co ważne większość profesjonalnych kancelarii adwokackich lub radcowskich nie pobiera w takich wypadkach opłat od swych klientów na starcie. Zazwyczaj ich zyskiem jest procent z odszkodowania, które uda się uzyskać na końcu całej batalii.

błędy lekarskie pomoc prawnaJest to uczciwe podejście. Prawnik wie, że i tak otrzyma pieniądze i nie będzie stratny, a poszkodowany nie musi wykładać ze swojej kieszeni często wysokich kwot. Tym bardziej, że w wyniku błędu lekarskiego oszczędności są wydawane zazwyczaj na próby odzyskania dawnej sprawności i polepszenie stanu zdrowia. Wielu poszkodowanych próbuje bowiem wizyt u kolejnych specjalistów, którzy zalecają rehabilitację czy odpowiednie leczenie, które generują konkretne koszty. Możemy domagać się ich zwrotu w ramach odszkodowania za błąd lekarski. Ta forma rekompensaty polega właśnie na uzyskaniu środków, które pokryją wszystkie niezbędne koszty, które ponieśliśmy w ramach dojścia do zdrowia po pomyłce doktora. Warto też mieć świadomość, że specjalista od działań prawnych w takich sytuacjach będzie nas reprezentował w postępowaniu sądowym niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na proces cywilny, czy karny.

Jego działania mogą też polegać na dokonywaniu odpowiednich czynności nie tylko przed sądem, ale też innymi organami państwowymi (np. ZUS-em). Warto zlecić te zadania profesjonalistom. Będziemy mieli wówczas pewność, że nasza sprawa jest w dobrych rękach.