Szkolenia miękkie – co to jest?

W wielu zawodach, szczególnie medycznych czy technicznych, liczą się twarde umiejętności. Ważne są dyplomy uniwersyteckie, ukończone kursy, uzyskane certyfikaty poświadczające wiedzę z wybranego zakresu. W końcu nikt nie chciałby być leczony przez osobę która nie ukończyła studiów medycznych.

Różne rodzaje szkoleń

szkolenia miękkieRównież wybudowanie domu wymaga dobrej znajomości materiałów, szacunków i obliczeń. Są jednak zawody w których bardziej liczą się umiejętności miękkie. To takie posady jak negocjator, handlowiec, sprzedawca, czy specjalista od marketingu. Mogą ale nie muszą mieć kierunkowego wykształcenia – ważniejsze są same umiejętności. Jednakże i w przypadku lekarza, budowlańca, czy geodety asertywność, czy komunikacja są ważne. Ułatwiają pracę czy umożliwiają szybszy awans. Co jednak z osobami, które nie mają wrodzonych umiejętności i nie wiedzą jak sobie poradzić z problemami w pracy? Okazuje się że można nabywać nie tylko twarde, ale też miękkie umiejętności. Wystarczy wybrać się na przydatne szkolenia miękkie w Szczecinie lub innym mieście. kurs może wykupić pracodawca, który chce podnieść kompetencje swoich pracowników. Są też kursy ,,otwarte”, na które może zapisać się każdy chętny. Zwykle dotyczą one jednego wybranego tematu.

szkolenia miękkieMogą to być negocjacje, asertywność, komunikacja, czy motywacja. Negocjacje są szeroko pojmowane – mogą dotyczyć negocjacji dotyczących podwyżek, jak również negocjacji biznesowych z kontrahentami i klientami. Dobry negocjator wie, kiedy iść na ustępstwa, wyczuje czego chce druga strona, ale zawsze będzie dbać o interes swojej firmy. Dobra komunikacja jest niezwykle ważna szczególnie wśród braż zajmujących się kontaktem z klientem. Jest to branża handlowa, marketingowa, eventowa. Na takie szkolenie powiny też udać się osoby które nie umieją dogadać się ze współpracownikami. Brak motywacji i chęci do działania? Poczucie wypalenia, niemożność podejmowania decyzji? Tu pomoże szkolenie motywacyjne. Kursant dowie się jak znaleźć motywację w sobie, jak pracować ale się nie przepracować, czy jak sprawić, by praca znowu zaczęła nam przynosić satysfakcję, a nie była źródłem utrapienia. Podsumowując, warto jest nie tylko podnosić swoje twarde umiejętności, ale także uczestniczyć w szkoleniach miękkich.

Dzięki umiejętnością negocjacyjnym, czy komunikacyjnym łatwiej nam będzie pracować w grupie, rozmawiać z szefem o podwyżce, jak również pozyskiwać nowych klientów. Szkolenia miękkie nie muszą kosztować wiele, a przyniosą nam jednak wiele korzyści, także finansowych.